Nasze usługi

Specjalistyczny Gabinet Ortodontyczny – Najlepsze rozwiązania dla Ciebie

Nasz specjalistyczny gabinet ortodontyczny w Kielcach oferuje Państwu szereg specjalistycznych usług, obejmujących opiekę nad pacjentem przez cały okres leczenia. Pracujemy nowoczesnymi najlepszymi materiałami renomowanych firm (3M, GC, Forestadent, Orto-Organizer) ,co przekłada się na jakość leczenia. Personel Gabinetu na bieżąco pogłębia swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach ortodontycznych. Jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie.

Kiedy wizyta w naszym gabinecie jest konieczna?
Jeśli zaobserwowałeś u siebie lub swojego dziecka niekorzystne zmiany w uzębieniu lub gdy Twój stomatolog radzi Ci skonsultować się z ortodontą, warto działać już od samego początku. Metoda leczenia ortodontycznego zależy od stopnia nasilenia wady oraz wieku pacjenta, u dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, często stosowane są ćwiczenia oraz proste aparaty zdejmowane, leczenie to u pacjentów w okresie wzrostu i przestrzegających zaleceń ortodonty przynosi zadawalające efekty. Dzieci starsze i dorośli wymagają leczenia aparatami stałymi. W dorosłym wieku, wszystko zależy od nas. Warto jest pomyśleć o tym, gdy nie jesteśmy zadowoleni ze swojego zgryzu i czujemy z tego powodu dyskomfort. Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne znacznie poprawia funkcję narządu żucia i estetykę uśmiechu niwelując niedoskonałości w wyglądzie.
Na co się przygotować?
Planując pierwszą wizytę w naszym specjalistycznym gabinecie nie musicie się Państwo niczego obawiać. Na wstępie lekarz wykona pełną diagnostykę, aby poinformować Was o koniecznych krokach. W tym celu konieczne jest zrobienie cyfrowego zdjęcia RTG w naszym gabinecie. Wykonujemy także gipsowy model uzębienia pobierając wcześniej wyciski uzębienia. Następnie opracowujemy plan leczenia, który jest omawiany z pacjentem. Nasz gabinet zapewnia także specjalistyczną opiekę na wszystkich etapach leczenia.
Ortodonta-Kielce - Wybierz pewność siebie
U nas leczenie przebiega w miłej i przyjaznej atmosferze. Nasi wykwalifikowani specjaliści dbają o to, aby każdy pacjent poczuł się wyjątkowo. Wizyta w naszym gabinecie zapewni Ci pewność siebie, ponieważ korygowanie wad zgryzu poprawia wygląd rysów twarzy oraz powoduje, że uśmiech staje się piękniejszy.

Co oferujemy?

Stały aparat ortodontyczny

Stały aparat ortodontyczny składa się z zamków i pierścieni, zamki przyklejane są bezbarwnym klejem do zębów, a pierścienie cementowane na zębach trzonowych. Oferujemy szeroki wybór zamków:

  • zamki metalowe,
  • zamki bezniklowe– które są stosowane w przypadku występowania alergii,
  • zamki kosmetyczne – szafirowe oraz ceramiczne.

Gumki, aparaty grubołukowe

Posiadamy także ogromny wybór kolorowych gumek tzw. ligatur, które są zmieniane w zależności od Państwa upodobań na wizytach kontrolnych przy wymianie łuków.

Leczenie często wymaga stosowania aparatów grubołukowych umieszczanych na podniebieniu, wśród nich znajdują się : Rotator, Expander, Hyrax, Goshgarian, Quadhelix, Bihelix, płytka Nanca.

Aparaty ruchome

W ofercie naszego gabinetu są również aparaty ruchome, czyli takie, które można swobodnie wyjmować. Nosi się je jedynie przez kilka godzin dziennie i na noc. Nie każda wada może być jednak leczona przez tego typu aparaty ortodontyczne, istotne znaczenie ma wiek pacjenta.
Nasz specjalistyczny gabinet Ortodonta-Kielce wykonuje także cyfrowe zdjęcia RTG, które obejmują zdjęcia:

pantomograficzne – określają pełny status zębowy wraz z otaczającymi tkankami

cefalometryczne – wykonuje się je w celu ustalenia przyrostu kości oraz wykonania specjalistycznych pomiarów, potrzebnych w dalszym leczeniu.

Po zakończonym leczeniu ortodontycznym zawsze rozpoczyna się faza leczenia retencyjnego. W tym okresie skorygowany zgryz ulega stabilizacji, przy pomocy aparatów retencyjnych.

Kontakt

SPECJALISTYCZNY
GABINET ORTODONTYCZNY
MAŁGORZATA PAŚNIK
Kielce, ul. Szczecińska 11

GODZINY OTWARCIA:
poniedziałek - czwartek
od 12:00 do 18:00

W naszym gabinecie przyjmujemy również płatności kartami płatniczymi!